Hladké, plisované, embosované a lamelové (vertikálne)
fóliové žalúzie
priamo od nemeckého výrobcu :

dodávané našou slovenskou spoločnostou :

Fóliové žalúzie, plisované fóliové žalúzie, embosované fóliové žalúzie a lamelové (vertikálne) fóliové žalúzie značky OPALFILM® (Spolková republika Nemecko) je možné použit v rôznych variabilných systémoch. Slúžia ako ochrana proti slnečnému žiareniu (zníženie horúcavy, absolútne zníženie škodlivého UV–žiarenia, zabránenie oslňovania – oslepovania) podľa bezpečnostných predpisov ochrany zdravia pri práci (no i v súkromí) a ako akustické riešenie pre zlepšenie priestorovej akustiky. Obrovskou výhodou je možnost zvinút celú fóliu do kazety (zamračené počasie), resp. stiahnúť alebo vytiahnúť fóliové žalúzie do ľubovoľnej výšky, resp. striedavo za účelom dosiahnutia dostatku svetla. Každý si sám slobodne zvolí svetlosť – tmavosť akú chce a potrebuje.
Použitie : odporúča sa v akýchkolvek podmienkach (byty, domy, kancelárie, obchody, obchodné centrá, ordinácie, lekárne, atd.) najmä v podmienkach, kde je zložité lepenie proti slnečných exteriérových fólií z dôvodu veľkých výšok (napr. vysoké poschodia – potreba lešenia, horolezcov, šikmé plochy, velkoplošné okná a pod.). Úspora financií za lešenie, resp. horolezcov je enormná.

Technické parametre použitých fólií (hladké, plisované, embosované)
Priepustnosť svetlapriemerne 2% - 9% - maximum 86% (círa UV fólia)
Priepustnosť UV–žiarenia< 1% = zastavenie > ako 99%
Odrazenie slnečnej energiepriemerne 85% – 90% - maximum do 97%
Pôsobenie slnečného žiarenia

*** usmernenia Európskej únie pre pracovné miesta pri monitoroch a obrazovkách - pozri dalej !

Usmernenia Európskej únie pre pracovné miesta pri monitoroch a obrazovkách

 1. Slnečné žiarenie (intenzita) musí byt nastavitelná :
  spĺňajú všetky fóliové žalúzie
 2. Proti slnečná ochrana nesmie vykazovať žiadne rozdiely v intenzite svetla :
  spĺňajú všetky fóliové žalúzie
 3. Proti slnečná ochrana smie prepúšťať najviac 2 – 10% prichádzajúceho svetla :
  spĺňajú temer všetky fóliové žalúzie
 4. Proti slnečná ochrana musí byt priehľadná :
  spĺňajú všetky fóliové žalúzie s výnimkou čiernych (black out) a bielych (white out)
 5. Proti slnečná ochrana má zastavovať prichádzajúce teplo :
  spĺňajú všetky fóliové žalúzie

 1. Typy produktov – fóliových žalúzií
  1. OPALVARIO® SMART
  2. OPALVARIO® SYSTÉM PRE STREŠNÉ OKNÁ
  3. Vertikálne fóliové žalúzie OPALVARIO® (pre veľké presklené plochy)
  4. PLOŠNÝ ZÁVES OPALVARIO®
 2. Typy fólií v žalúziách & použitie
  1. FÓLIE OPALFILM® VO FÓLIOVÝCH ŹALÚZIÁCH ( ROLLO )
  2. LAMELOVÉ FÓLIE OPALFILM®
  3. PLISOVANÉ FÓLIE OPALFILM®
  4. AKUSTICKÉ FÓLIE OPALFILM®
  5. OPALFILM WHISPER
  6. Fólie k plošným závesom OpalVario
 3. Využitie fóliových žaluzií
  1. Stop horúčavy
  2. Stop oslňovania
  3. UV-ochrana
  4. Správna akustika
  5. Kvalitná klíma v interiéri
  6. Vzhľad a úprava
 4. Ovládanie produktov

Typy produktov – fóliových žalúzií

OPALVARIO® SMART

Systém fóliových žalúzií (ROLLO) OPALVARIO® OV Smart je efektívnym a efektným systémom proti slnečnej ochrany a ochrany proti oslňovaniu – oslepovaniu. Špeciálne vyvinutý systém pre regulovanie svetlosti na pracovných miestach, ponecháva systém viditeľnosť smerom von z objektu, pričom sleduje odporúčania Európskej únie pre pracovné miesta. Takýto efekt dosahujú špeciálne fólie s vynikajúcimi vlastnosťami : vysoko reflexnou vrstvou z exteriéru s vysokou odrazivosťou slnečného žiarenia pre účely likvidovania prichádzajúcej horúčavy zvonka. Ako opciu je možné použiť mikroperforáciu OPALFILM® Whisper, ktorý pôsobí priaznivo na akustiku v priestore.

Decentné a kompaktné systémy fóliových žalúzií série OPALVARIO® Smart boli vyvíjané špeciálne pre potreby tienenia na objektoch. Veľmi malé rozmery profilov a jasné línie spĺňajú nároky modernej architektúry. Sériovo sa vyrábajú systémy z jednou kazetou o rozmere 33 x 33 mm. Ako bočné vodiace lišty sú k dispozícii rôzne varianty. Vodiace lišty preberajú aj úlohu spevnenia systému, montáž sa realizuje na ráme okna alebo medzi zasklievacími lištami.

Obsluha prebieha pomocou retiazky, voliteľne z plastu alebo ako kovová guľková, alebo sú k dispozícii viaceré varianty motorčekov „Somfy“ za účelom rôznych pozícií fóliových žalúzií.

Ako fóliový záves slúžia fólie OPALFILM® Rollofolien, ktoré existujú v množstve variantov (čítaj ďalej), napr. v rôznych svetlostiach, rôznych zastaveniach horúčavy. Účelom je spojiť funkčnosť a dizajnom.

Účinnosť je potvrdená inštitútom ift Rosenheim (Spolková republika Nemecko)

OPALVARIO® SYSTÉM PRE STREŠNÉ OKNÁ

Je veľmi ťažké a zložité nájsť efektívny a na šikmé strešné okná „napasovaný“ ochranný systém ochrany proti slnečnému žiareniu a horúčavy ktorá z neho vzniká a vniká do vnútra. Fóliové žalúzie OPALVARIO® pre strešné okná ponúka pre tento typ šikmého zasklenia hneď niekoľko variantov : na mieru „ušité“ systémy (ROLLO) majú spoľahlivé riešenie na šikmé (strešné) okná do maximálneho sklonu 45°. Montáž je možné previesť pomerne nekomplikovane, fólia a bočné vodiace lišty sú harmonicky a nenápadne integrované do rámu okna.

Spracovanie starostlivo vybraných materiálov zaručuje na mieru upraveným systémom extrémnu spoľahlivosť, dlhodobú životnosť a veľký komfort pri obsluhe. Z hľadiska funkčnosti a absolútne bez potreby údržby spĺňa vysokokvalitná technika fóliových žalúzií OPALVARIO® najvyššie nároky a požiadavky na variabilné a mnohostranne možné nasadenie techniky na ochranu pred slnečným žiarením.

Ako fóliový záves (fóliu) používame širokú paletu fólií OPALFILM® Rollofolien. Rôznorodé priepustnosti svetla, odtieňov a povrchových plôch fólií akcentujú a optimalizujú klimatické podmienky vo Vašich priestoroch.


 

Vertikálne fóliové žalúzie OPALVARIO® (pre veľké presklené plochy)

Ideálne riešenie flexibilného zatienenia veľkých presklených plôch sú vertikálne fóliové žalúzie OPALVARIO® , ktoré môžu byť v rozmeroch do šírky 6,50 metra a do výšky 3 metrov.

Vertikálna fóliová žalúzia bola vyvinutá špeciálne ako svetelná redukcia pre pracovné miesta s monitormi a obrazovkami, keďže je ideálnou ochranou proti oslňovaniu – oslepovaniu a súčasne ponúka výhľad smerom von. Umožňuje to fóliový záves špeciálnych fólií OPALFILM® Folien, ktoré majú vynikajúce proti slnečné hodnoty a sú dodávané v širokej palete tónovacích stupňov a farieb. Reflexná vonkajšia – exteriérová strana fóliového závesu ponúka v lete navyše perfektnú ochranu proti horúčave a postará sa o príjemnú klímu vo vnútri. Navyše môžu byť fóliové vertikálne žalúzie OPALVARIO® vybavené systémom OPALFILM® Whisper ktorý sa postará o zníženie hladiny hluku za účelom vylepšenia priestorovej akustiky.

Vertikálne fóliové žalúzie OPALVARIO® sa prichytávajú svorkami na hornej lište s profilom 40 mm x 25 mm na strop alebo na steny.

Na koľajničky je možné pripnúť lamely o šírke 127 mm. Tieto je možné prispôsobiť variabilne na svetelné pomery pomocou ozdobného špagátu (na ľavej, resp. pravej strane). Balík lamiel je možné pritiahnuť napravo, do stredu alebo naľavo.

Otáčanie lamiel je pomocou guľkovej retiazky. Ako opciu je možné použiť motorček, ktorý sa spúšťa voliteľne tlačidlami, resp. ručným diaľkovým ovládaním.


PLOŠNÝ ZÁVES OPALVARIO®

Plošný záves OPALVARIO® je ideálnym riešením ktorí si želajú flexibilný a regulovatelný systém a súcasne požadujú dostatocnú úcinnú ochranu proti slnecnému tepelnému žiareniu ako i ochranu pred oslnovaním – oslepovaním zo slnecného žiarenia. Kedže je vybavený vysokokvalitnými fóliovými závesmi znacky OPALFILM®, stáva sa skutocnou krásnou „pastvou pre oci“ a tým kombinuje estetiku s funkcionalitou.

Zvlášt potrebné sú fóliové závesy na pracoviskách s monitormi, ktoré treba chránit aby sme dokázali vidiet a nebyt oslepení, súcasne ale mali dobrý výhlad smerom von z priestoru. Dodávame ich v širokej palete farieb, štruktúr, v rôznych variantoch priepustnosti svetla a rôznych typoch embosovania.

Dvoj- až 5- kolajnickový systém je uchytený budto pod stropom alebo na stene. S jednotlivými panelmi pohybujeme budto volne (rukou) alebo pomocou tyciek na posuv alebo po stranách pripevnenými šnúrami. Šírky panelov sú variabilné medzi 400 mm a 1000 mm a pri príprave realizácie sa dôkladne prepocíta ich pocet vzhladom na šírku priestoru.


Typy fólií v žalúziách & použitie

Z PET pozostávajúce fólie OPALFILM® rollo-, vertikálne-,-embosované a plisované fólie sú vhodnou ochranou pred slnecným teplom a svetlom. Ochrana je predpísaná podla noriem Európskej únie (EÚ) pri práci.

Ich vlastnosti zabranujúce oslnovaniu – oslepovaniu, horúcave a ochranujúce oci ako i opcia znižovania hluku OPALFILM®Whisper) robia z nich inovatívny „allround“- talent.

HAVERKAMP-om vyvinuté metódy vzácnych techník v oblasti embosovania fólií sa postarajú o vysokú transparentnost (priehladnost) ako i o optimálne zavesenie a výdrž na oknách. Fólie ktoré nasadzujeme vo variabilných systémoch je možné dostat v nasledujúcich variantoch :

 • hladké
 • hladké embosované
 • diamantové embosovanie
 • dtto „Stabila“– embosovanie
 • plisované

Fólie OPALFILM® v prevedeniach roletových, lamelových (vertikálne), embosovaných a plisovaných fóliových žalúziách existujú v rôznych farbách a farebných odtienoch až po stemnujúce varianty.


FÓLIE OPALFILM® VO FÓLIOVÝCH ŽALÚZIÁCH ( ROLLO )

Vlastnosti

 • Funkcné fólie pre použitie v interiérových proti slnecných systémoch
 • Velmi dobré proti slnecné vlastnosti a výborné blokovanie oslnovania + UV-ochrana viac ako 99%
 • HAVERKAMP má certifikáciu podla ISO 9001:2000
 • Použitie vo všetkých existujúcich rollo – systémoch
 • Lahké spracovanie
 • K dispozícii vo viacerých fóliových a embosovaných variantoch ako i farbách, i ako B1 (nehorlavé)
 • K dispozícii vo viacerých výrobných šírkach a dlžkach
 • Trvácna farebnost
 • Ako nie velmi hrubá, je k dispozícii aj pri velkých dlžkach
 • Zásluhou zodpovedajúceho zušlachtenia rovnomerná optika

HAVERKAMP ako výrobca má už 30 rokov skúseností v zušlachtení fólií pre fóliové rollo – žalúzie. Mimoriadna zvláštnost : ako výrobca dokáže HAVERKAMP vyhoviet aj mimoriadnym požiadavkám na rozmery Pýtajte sa, dodávatel A. F. F., s. r. o. Vám s radostou poradí.

Farby fólií a fóliové varianty

 • striebro/šedá
 • striebro/bronz
 • striebro/striebro
 • striebro/modrá
 • striebro/zelená
 • striebro/cierna
 • striebro/biela
 • šedá/šedá
 • oranžová
 • bronz/bronz
 • absolútne círa (UV-ochrana)
 • Pergamo (pre použitie na velkoplošné závesové systémy a vertikálne žalúzie)

Embosovanie fólií

 • Stabila – embosovanie
  Plisovanie fólií pre väcšiu stabilitu a jednotný vzhlad fóliových závesov na objekte
 • Diamant – embosovanie
  Kalander – embosovanie pre väcšiu životnost a lepšiu výdrž fóliových závesov
 • Diamant-Stabila – embosovanie
  Kombinácia z embosovania Diamant – Stabila za úcelom dlhotrvajúcej kvality a nezmeneného stavu závesov

LAMELOVÉ FÓLIE OPALFILM®

Vlastnosti

 • Funkcné fólie pre použitie v interiérových proti slnecných systémoch
 • Velmi dobré proti slnecné vlastnosti a výborné blokovanie oslnovania + UV-ochrana viac ako 99%
 • HAVERKAMP má certifikáciu podla ISO 9001:2000
 • Použitie vo všetkých existujúcich lamelových systémoch
 • Lahké spracovanie
 • K dispozícii vo viacerých fóliových a embosovaných variantoch ako i farbách, i ako B1 (nehorlavé)
 • K dispozícii vo viacerých výrobných šírkach a dlžkach
 • Trvácna farebnost
 • Ako nie velmi hrubá, je k dispozícii aj pri velkých dlžkach
 • Zásluhou zodpovedajúceho zušlachtenia rovnomerná optika

HAVERKAMP ako výrobca už má už 30 rokov skúseností v zušlachtení fólií pre fóliové rollo – žalúzie. Mimoriadna zvláštnost : ako výrobca dokáže HAVERKAMP vyhoviet aj mimoriadnym požiadavkám na rozmery Pýtajte sa, dodávatel A. F. F., s. r. o. Vám s radostou poradí.

Farby fólií a fóliové varianty

 • striebro / šedá 2R
 • striebro / striebro 2R
 • striebro / bronz 2R
 • šedá / šedá 2R
 • striebro / modrá 2R
 • striebro / cierna 0R
 • striebro / biela 0R
 • striebro / striebro 10R
 • striebro / bronz 10R
 • striebro / šedá 10R
 • šedá / šedá 10R
 • striebro / modrá 10R
 • UV 90 NR
 • Pergamo
 • striebro / striebro ST 2R
 • striebro / šedá ST 2R
 • striebro / šedá 1,83 ST 2R
 • striebro / šedá ST 10R
 • šedá / šedá 1,83 ST 2R
 • šedá / šedá ST 10R
 • šedá / šedá 1,83 ST 2R
 • absolútne círa (UV-ochrana)
Vonkajšiu stranu je možné variantne : metalizovat alebo tónovat. Na želanie i stmavovacie závesy – fólie.

Embosovanie fólií

 • Stabila – embosovanie
  Plisovanie fólií pre väcšiu stabilitu a jednotný pohlad fóliových závesov na objekte
 • Diamant – embosovanie
  Kalander – embosovanie pre väcšiu životnost a lepšiu výdrž fóliových závesov
 • Diamant-Stabila – embosovanie
  Kombinácia z embosovania Diamant – Stabila za úcelom dlhotrvajúcej kvality a nezmeneného stavu závesov

PLISOVANÉ FÓLIE OPALFILM®

Vlastnosti

 • Funkčné fólie pre použitie v interiérových proti slnečných systémoch
 • Veľmi dobré proti slnečné vlastnosti a výborné blokovanie oslňovania + UV-ochrana viac ako 99%
 • HAVERKAMP má certifikáciu podľa ISO 9001:2000
 • Použitie vo všetkých existujúcich plisovaných systémoch
 • Ľahké spracovanie
 • K dispozícii vo viacerých fóliových a embosovaných variantoch ako i farbách, i ako B1 (nehorľavé)
 • K dispozícii vo viacerých výrobných šírkach a dĺžkach
 • Trvácna farebnosť
 • Ako nie veľmi hrubá, je k dispozícii aj pri veľkých dĺžkach
 • Zásluhou zodpovedajúceho zušľachtenia rovnomerná optika

HAVERKAMP ako výrobca už má už 30 rokov skúseností v zušľachtení fólií pre fóliové rollo – žalúzie. Mimoriadna zvláštnosť : ako výrobca dokáže HAVERKAMP vyhovieť aj mimoriadnym požiadavkám na rozmery Pýtajte sa, dodávateľ A. F. F., s. r. o. Vám s radosťou poradí.

Farby fólií a fóliové varianty

 • striebro / šedá 10R, 20mm
 • striebro / šedá 2R, 20mm
 • striebro / bronz 10R, 20mm
 • striebro / šedá 2R B1, 20mm

OPALFILM® - plisované fólie

HAVERKAMP vyvinul vlastný spôsob výroby plisovania ktoré dodáva fóliám mimoriadnu plošnú stabilitu, čím má plissé extrémne dlhú životnosť. Pomocou tejto vysokohodnotnej techniky môžu byť fólie použité vo všetkých druhoch plisovaných zariadení.

OPALFILM® Plisseefolien sú certifikované u „Sächsische Textilforschungsinstitut (STFI) der Technischen Universität Chemnitz“.


AKUSTICKÉ FÓLIE OPALFILM®

OPALFILM® Whisper je ochranou proti hluku. Je osadený ako záves vo fóliových žalúziách, lamelových (vertikálnych) žalúziách.

Vlastnosti

 • Kombinácia ochrany proti slnečnému žiareniu a absorpcia hluku v jednom produkte
 • Výrazné zlepšenie priestorovej akustiky za pomoci zníženia reflexií hluku a zníženie času hlukovej ozveny
 • Integrovaná UV-ochrana vyše 99%
 • Výrazné zlepšenie pracovných podmienok odstránením oslňovania – oslepovania zo slnka pri práci na monitoroch PC podľa predpisov pre ochranu
 • zdravia – výhľad smerom von pritom existuje !
 • Dodávané v rôznych fóliových a embosovaných variantoch
 • Je kombinovateľný ako fóliový záves spolu s „OPALVARIO® “ variabilnými systémami

Použiť je možné v :

 • Veľkoplošných kanceláriách
 • Jedálňach
 • Krytých bazénoch
 • Produkčných halách
 • Vstupných halách
 • Rokovacích miestnostiach
 • Obytných priestoroch

Farby fólií a fóliové varianty

 • striebro/šedá 2R
 • šedá/šedá 2R
 • striebro/šedá 10 R

Podľa požiadaviek aj v iných farebných variantoch.


OPALFILM® Whisper (redukcia hladiny hluku a dĺžky ozvien)

Vysoká priestorovo – akustická účinnosť „OPALFILM® Whisper“ spočíva v mikroperforácii. V tomto patentovanom procese výroby sú do závesu, t. j. fólie vtláčané dierky o priemere 0,2 mm s odstupom 2 mm medzi jednotlivými dierkami. Akonáhle hlukové vlny narazia na fóliu, dochádza k fyzikálnej reakcii : hluková energia sa na okrajoch dierok premieňa trením na teplo. Takto dochádza k jednoznačnej redukcii trvania hlukovej ozveny a hladina hluku sa znižuje.

Na základe vynikajúcich vlastnostiam zabraňujúcim oslňovaniu – oslepovaniu pri súčasnom zachovaní možnosti pohľadu smerom von, sú už počas mnohých rokov „OPALFILM®“ – rollo fólie úspešne používané ako ochrana zraku na pracoviskách s monitormi. Najmodernejšie techniky embosovania dodávajú fólii optimálnu rovnováhu pri transparencii a zavesení.

Kombinácia týchto vlastností robí takto multifunkčný výrobok pre použitie na objektoch.


FÓLIE K PLOŠNÝM ZÁVESOM OPALVARIO®

Vlastnosti

 • Vysokohodnotná ochrana pred slnkom, oslňovaním-oslepovaním, ochrana pred nevítanými pohľadmi – pre kancelárske priestory a veľké obytné plochy
 • Pohľad smerom von zostáva zachovaný zásluhou špeciálnych fóliových závesov podľa predpisov Európskej únie, alternatívne svetlo rozptyľujúcich fólií „PERGAMO“ (štruktúrované / jemne matované za účelom zabráneniu pohľadov z vonku)
 • Dodávané sú dvoj až päť koľajničkové
 • Šírky panelov sú vo variantoch medzi 400 mm a 1.000 mm
 • Panely voliteľne : voľné, s tyčkami alebo šnúrou na posuv

Kde je možné použitie :

 • Veľké čelné presklené steny v kanceláriách a rokovacích miestnostiach
 • Pracovné miesta s monitormi
 • Vstupné plochy do budov, firiem a pod.
 • Obytné priestory s veľkými presklenými fasádami
 • Zimné záhrady
 • Na predelenie veľkých priestorov na menšie

Varianty profilu

 • Biela (RAL 9016)
 • Matné eloxované striebro
 • Leštená nerezová oceľ

Farby závesov z fólií

 • striebro/šedá
 • striebro/bronz
 • striebro/čierna
 • šedá/šedá
 • striebro/modrá
 • striebro/zelená
 • striebro/striebro
 • striebro/biela

Embosovanie fólií

 • Stabila – embosovanie
  Plisovanie fólií pre väčšiu stabilitu a jednotný pohľad fóliových závesov na objekte
 • Diamant – embosovanie
 • Hladká STABILA - embosovanie
 • Diamant-Stabila – embosovanie
 • OPALFILM. Whisper

Fóliové varianty

 • Vonkajšia strana voliteľne metalizovaná alebo tónovaná
 • Stmavujúce fóliové závesy
 • Ako opcia pohlcovanie hluku
 • Fólie PERGAMO (štruktúrovaná / jemne matovaná fólia) ako ochrana proti nežiadúcim pohľadom a dekoratívny element s vysokou translucenciou (priepustnosť svetla viac ako 80%) za účelom rozptylu prílišnej svetelnosti
 • Ako opcia s pohlcovaním hluku OPALFILM ® Whisper
 • Dodávané vo variantoch embosovania : hladké, hladká Stabila, Diamant, Diamant Stabila

Farby závesových fólií

 • striebro/šedá
 • striebro/bronz
 • striebro/striebro
 • striebro/modrá
 • striebro/čierna
 • striebro/biela
 • šedá/šedá
 • oranžová

Ovládanie – varianty

Systémy OPALVARIO® ponúkajú nielen ideálnu možnosť redukovať prichádzajúce teplo zo slnečného žiarenia a vybudovať vo vnútri správne vyrovnanú klímu, sú maj variabilné a individuálne regulovateľné : manuálne retiazkou, pomocou motorčeka s diaľkovým ovládaním alebo sú riadené solárnym panelom.

Ponúka to viac komfortu a vyššiu funkčnosť na pracovisku a v domácnostiach.

Samozrejmý je aj zreteľ na deti a ich bezpečnosť. Každý manuálne riadený systém má i (na požiadanie) napínač retiazky.

Variant ovládania : manuálne retiazkou

Pomocou náhonu na ťah s poistkou proti samovoľnému zrolovaniu. Umožňuje zvoliť si exaktne pozíciu fóliovej žalúzie a tým ju posunúť do želanej polohy. Obsluha funguje pomocou nekonečnej retiazky, voliteľne z kovu so spojovacím článkom alebo z plastu so zváranými článkami.

Variant ovládania : motor

Pomocou 24 V motora sa dosiahne exaktne pozícia fóliovej žalúzie a tým sa posunie do želanej polohy. Obsluha pomocou veľkého výberu riadiacich komponentov „Somfy“.

Existuje možnosť, riadiť zariadenia jednotlivo, po malých skupinách a i centrálne. Navyše je možné si vybrať medzi ovládaním tlačidlami alebo vzduchom pomocou vysielača.

Variant ovládania : solárna

Pomocou 12 V motora sa dosiahne exaktne pozícia fóliovej žalúzie a tým sa posunie do želanej polohy. Aku motora sa nabíja pomocou na okne upevneného solárneho panelu alebo nabíjacieho kábla. Výdrž je vysoká. Obsluhuje sa pomocou ručného vysielača.

Existuje možnosť, riadiť zariadenia jednotlivo a po malých skupinách.


Využitie fóliových žalúzií

Stop horúčavy

Systémy OPALVARIO® sú ideálnou ochranou proti horúčave prechádzajúcej oknami, lebo znižujú výrazne prehrievanie priestoru

Ochrana proti horúčave

Okná prepúšťajú do budov prirodzené svetlo a horúčavu a umožňujú zrakový kontakt z vonkajším priestorom. Stavebne – fyzikálnou nevýhodou je : sklo nedokáže slnečné žiarenie a jeho zložku teplo postupne dávkovať. Preto sa pracovné i obytné priestory nepríjemne prehrievajú.

Systémy OPALVARIO® ponúkajú ideálnu možnosť, redukovať horúčavu zo slnečného žiarenia a vybudovať vyrovnané klimatické podmienky vo vnútri priestorov. Systémy sú vybavené špeciálnymi závesmi z fólií, ktoré vykazujú mimoriadne a vynikajúce hodnoty zadržania slnečného žiarenia a tým slúžia ako zastavenie horúčavy

Systémy sú variabilné individuálne regulovateľné. Pomocou reflexie slnečného žiarenia vytvárajú rôznorodé fóliové závesy v systémoch na priaznivú klímu v priestoroch. Dokonca sa ich zásluhou redukujú inak vysoké náklady na klimatizáciu. Tým sa šetria finančné náklady na energie. Systém OPALVARIO® Smart je certifikovaný nezávislým inštitútom ift Rosenheim (Spolková republika Nemecko) ako výrobok, ktorý pomáha k energetickým úsporám.

Oblasti použitia systémov OPALVARIO® ako ochrana proti horúčave :

(veľkoplošné-) kancelárie– pracovné miesta v blízkosti okien – obytné priestory v súkromných domoch a bytoch – vstupné haly – čakárne – rokovacie miestnosti, atď.


Stop oslňovania

Systémy OPALVARIO® ponúkajú ochranu voči oslňovaniu – oslepovaniu. Ponúkajú ideálnu ochranu pre každú kanceláriu , sú proti slnečnou ochranou pre monitory a obrazovky a môžu byť použité podľa noriem Európskej únie ako ochrana na pracoviskách.

Ochrana proti oslňovaniu – oslepovaniu zo slnečného žiarenia

Podľa odporúčaní Európskej únie musia byť počítačové pracovné miesta vybavené zodpovedajúcou ochranou proti oslňovaniu zo slnečného žiarenia. Systémy OPALVARIO® tienia variabilne, sú neškodné pre oči a zdravie.

Integrovaný fóliový záves robí zo systému ideálnu ochranu voči oslňovaniu na každom pracovnom mieste : flexibilný, podľa odporúčania EÚ a normy DIN 5035, s výborným výhľadom smerom von pri uzatvorenom systéme.

Systémy sú variabilné a individuálne regulovateľné. Pomocou reflexie slnečného žiarenia sa systémy postarajú o prácu na počítačoch bez oslňovania a o príjemnú pracovnú klímu. Tým sa zvyšuje kvalita práce a redukuje energetická náročnosť klimatizácie.

U systému OPALVARIO® Smart zaručuje pohyb závesu zospodu smerom nahor ideálne zužitkovanie prirodzeného svetla pri súčasnej regulovateľnej ochrane proti oslňovaniu.

Oblasti použitia systému OPALVARIO® ako ochrana proti oslňovaniu – oslepovaniu :

(veľkoplošné-) kancelárie– pracovné miesta v blízkosti okien – obytné priestory v súkromných domoch a bytoch – vstupné haly – čakárne – rokovacie miestnosti, atď.


UV-ochrana

Systémy OPALVARIO® ponúkajú zásluhou fóliového závesu efektívnu ochranu proti UV – žiareniu – pre človeka, nábytok, exponáty.

UV-ochrana

Fóliové žalúzie, resp. ROLLO-systémy OPALVARIO® , plošné závesy, vertikálne fóliové žalúzie a plisované fóliové žalúzie ponúkajú pomocou fóliového závesu efektívnu UV – ochranu. Všetky menované systémy – ich fóliové závesy ponúkajú UV ochranu v pásme 300 – 380 nm vlnovej dĺžky.

UV-ochrana zabraňuje rýchlemu vyblednutiu vysokohodnotného interiéru a exkluzívneho nábytku. Historické exponáty vo vitrínach zostanú ako pôvodné. Dôležitý aspekt, ktorý splnia fóliové systémy.

Oblasti použitia systému OPALVARIO® ako UV - ochrana :

(veľkoplošné-) kancelárie– pracovné miesta v blízkosti okien – obytné priestory v súkromných domoch a bytoch – vstupné haly – čakárne – rokovacie miestnosti, atď.


Správna akustika

Pre lepšiu protihlukovú ochranu a kvalitnejšie stlmenie hluku v kanceláriách a veľkých priestoroch sa javí ako ochranné opatrenie nasadenie fóliového závesu OPALFILM® Whisper.

Priestorová akustika

Osadenie fólie OPALFILM® Whisper do rozličných variabilných systémov OPALVARIO® umožňuje kombináciu z proti slnečnej ochrany a absorpcie hluku. Tým sa v priestore zredukuje reflexia hluku a následné ozveny.

Fóliové závesy zabudované do proti slnečných fóliových systémov, majú navyše okrem zastavenia horúčavy, oslňovania – oslepovania ešte pozitívny vplyv na priestorovú akustiku.

Plošným absorberom OPAL® Whisper je možné vyriešiť akustické problémy fóliovými závesmi pod stropmi alebo pred stenami a pred sklenými fasádami. Rôzne napínacie systémy umožňujú nekomplikovanú montáž, resp. Demontáž jednotlivých fóliových elementov. Fólie sú flexibilne použiteľné.

Oblasti použitia systému OPALVARIO® na zlepšenie priestorovej akustiky :

(veľkoplošné-) kancelárie– pracovné miesta v blízkosti okien – obytné priestory v súkromných domoch a bytoch – vstupné haly – čakárne – rokovacie miestnosti, atď.


Kvalitná klíma v interiéri

Systémy OPALVARIO® sú ideálnou ochranou proti horúčave a ochranou pre okná, keďže znižujú prehrievanie a zlepšujú klímu v priestore.

Priestorová akustika

Systémy s fóliovým závesom OPALVARIO® sú využívané ako flexibilné elementy na ochranu pred oslňovaním – oslepovaním zo slnečného žiarenia podľa odporúčaní Európskej únie a DIN 5035. Navyše spájajú pozitívne prvky ochrany proti horúčave, oslňovaniu a UV – žiareniu a vyznamenávajú sa ako excelentné blokátory tepla.

To všetko slúži v prospech príjemného pracovného a obývacieho komfortu. A toto všetko je možné realizovať rýchlo, finančne výhodne a bez stavebných úprav.

Navyše prispievajú systémy OPALVARIO® k väčšej hospodárnosti a sú prospešné životnému prostrediu. Rýchle a intenzívne rozhorúčenie priestoru je zablokované a tým je redukované zaťaženie klimatizačných jednotiek. Minimalizujú sa náklady na energiu a zlepšuje sa bilancia co2 a priestorová klíma sa jednoznačne zlepšuje.

Systém OPALVARIO® Smart je certifikovaný nezávislým inštitútom ift Rosenheim (SRN) ako energeticky úsporný.

Oblasti použitia systému OPALVARIO® na zlepšenie priestorovej akustiky :

(veľkoplošné-) kancelárie– pracovné miesta v blízkosti okien – obytné priestory v súkromných domoch a bytoch – vstupné haly – čakárne – rokovacie miestnosti, atď.


Vzhľad a úprava

Potlač fóliových závesov fóliových žalúzií logami alebo fotkami pre súkromné a firemné účely.

Zdokonalenie vzhľadu a úpravy fólií potlačou

Ako výrobca má HAVERKAMP možnosti, fóliové závesy systémov OPALVARIO® zušľachtiť a zdokonaliť pomocou potlače podľa želania zákazníka.

Pre firemné účely :

 • Fóliový záves individuálne potlačiť logom, reklamným sloganom alebo ozdobným písmom – ideálne ako zdôraznenie firemného dizajnu
 • Platí pre všetky varianty fólií a fóliových typov
 • Potlač je individuálne realizovateľná
 • Potlač na systémoch OPALVARIO® je súčasne ideálnou ochranou proti horúčave a oslňovaniu pre pracovné miesta z monitormi ako i pre čakárne alebo konferenčné miestnosti
 • Energetická eficiencia : potlač na systémoch OPALVARIO® redukuje súčasne náklady na vykurovanie klimatizáciu v kanceláriách a skladiskách

Pre súkromný sektor :

 • Fóliový záves je možné individuálne potlačiť Vami voľne zvolenými motívmi (logá, ornamenty, komiksovými figúrami, fotkami, dizajnom)
 • Platí pre všetky fóliové varianty a pre všetky typy fólií
 • Potlač je individuálne realizovateľná
 • Potlač na systémoch OPALVARIO® je súčasne ideálnou ochranou pred oslňovaním, ochranou proti nevítaným pohľadom zvonka a ochranou pred horúčavou prichádzajúcou zo slnečného žiarenia, v rozličných stupňoch pre pracovne, detské izby, obývačky a spálne, resp. pre ostatné miestnosti domácnosti