Extreme Security

Bezpečnostné fólie PROFILON® ER1 hrúbky 475 μ (mikrónov) a PROFILON® P3A hrúbky 555 μ (mikrónov)spĺňa hneď niekoľko bezpečnostných tried. Proti prerezaniu P2AA-EN356 a EN 13541 ER1 na utlmenie účinkov výbuchu testované v „Shock tube“. Sú extremne účinné aj proti výbušným náložiam, bleskových útokoch, chránia sklo pred prerazením ťažkým predmetom a tak isto aj proti zápalným flašiam lebo tlmia oheň a nepodporuju horenie. Napriek týmto vlastnostiam si fólie zachovali aj ochranu pred škodlivým UV žiarením a je absolútne číra.

Pred hrôzostrašným teroristickým vražedným útokom Nóra Brejvika pri ktorom zabil 77 ľudí, umiestnil pred vládnou budovou v Oslo autobombu, ktorá spôsobila nesmierne škody a zabila a ťažko zranila ďalšíe osoby. Na vládnej budove síce vznikli ohromné škody, no osobám ktoré boli v budove, zásluhou bezpečnostných fólií tlmiacich účinky výbuchu bomby – plošným zadržaním tlakovej vlny, nevznikli za sklami budovy absolútne žiadne škody. 

Vieme aké – až smrteľné zranenia dokážu spraviť pôsobením tlakovej vlny črepiny skla po výbuchu bomby, ktoré letia obrovskou rýchlosťou. Tomuto zabránila fólia “PROFILON® ER1” ktorú Vám ponúka naša spoločnosť na Slovensku. Podrobnosti tu.

Pozrite si videá na ktorom je demonštrovaná sila PROFILON® bezpečnostných fólií

PROFILON® ER1 Bezpečnostné fólie

Táto vysokovýkonná fólia ponúka ochranu pri útokoch náložami v bezpečnostne veľmi exponovaných zónach, napr. pri vysokej a hustej zástavbe alebo vo zvlášť ohrozených vstupných oblastiach. Navyše vytvára viac vrstiev fólie PROFILON® ER1 vynikajúcu zábranu proti hodeným predmetom. V takýchto oblastiach je to dôležitá dodatková bezpečnosť. Takto poskytuje PROFILON® ER1 veľkú schopnosť odporu pri bodovej tlakovej záťaži, aká nastáva pri hádzaní nebezpečných predmetov.

Bezpečnostné triedy fólie PROFILON® ER1 a technické dáta

Útlm účinkov výbuchu testovanú v "Shock tube"

Podľa bezpečnostnej triedy EN 13541 ER1

Neprieraznosť testovaná pádovou skúškou

Podľa bezpečnostnej triedy P2A – EN 356 a UL 972

Hrúbka475μ 
FarbaAbsolútne číra
Priepustnosť Svetla84% (viditeľné svetlo)
UV STOP>99% (300-380nm)
LepidorNa báze akrylátu
MateriálViacvrstvový laminát vyrobený metódou "Sandglider"
Ochrana povrchuVytvrdený DURITAL. Prídavok rozptýleného svetla 2,5% proti oteru podľa "Tabera"
NehorlavosťB1 podľa DIN 4102, Part 1

PROFILON® P3A Bezpečnostné fólie

Táto vysokovýkonná fólia  je schopná odporu pri napadnutí skla, odolná voči výbušninám viaže úlomky skla – smrťelné „projektily“ a to účinnejšie ako ktorákoľvek fólia na trhu v 1 vrstve na skle. Fólia ma 550μ  hrúbky. Poskytuje optimálnu ochranu pred bleskovým útokom, vandalizmom a požiarmi. Fólia sa aplikuje v interiéri na zabránenievyblednutia fólie aj predmetov za ňou je vybavená UV filtrom. Dá sa využiť v múzeách, výstavných priestoroch a výkladoch.

Bezpečnostné triedy fólie PROFILON® P3A a technické dáta

Útlm účinkov výbuchu testovanú v "Shock tube"

Podľa bezpečnostnej triedy EN 13541 ER1

Neprieraznosť testovaná pádovou skúškou

Podľa bezpečnostnej triedy P3A – EN 356A

Hrúbka555μ 
FarbaAbsolútne číra
Priepustnosť Svetla83% (viditeľné svetlo)
UV STOP>99% (300-380nm)
LepidorNa báze akrylátu
MateriálViacvrstvový laminát vyrobený metódou "Sandglider"
Ochrana povrchuVytvrdený DURITAL. Prídavok rozptýleného svetla 2,5% proti oteru podľa "Tabera"
NehorlavosťB1 podľa DIN 4102, Part 1

PROFILON® AntiSpy Shielding a OPAFILM® AntiSpy Shielding Bezpečnostné fólie

Technika PROFILON® AntiSpy Shielding a OPALFILM ®AntiSpy Shielding na skle ponúka ochranu proti odpočúvaniu a vykrádaniu dát. Navyše ponúka bezpečnosť pre rádiové vlny – siete a prístroje, vysokofrekvenčnú ochranu na utlmenie elektromagnetického rušenia (EMI), infračervené blokovanie laserových mikrofónov, ochranu osôb pred škodlivým elektromagnetickým žiarením a veľmi vysoké odrazenie slnečnej energie pomocou UV bloku.

Tradičné stavebné štruktúry s presklenými plochami neblokujú dostatočne výstup a vstup signálnej energie RF a IR, takže okná a iné presklené plochy predstavujú hlavné “slabé miesta”. Aplikáciou PROFILON® AntiSpy Shielding a OPALFILM ®AntiSpy Shielding je umožnená bezpečnejšia práca pre organizácie tým, že vniknutie a unikanie 99,9 % RF, IR a UV lučov je redukované až o 99,9% !

Aplikované fólie sú opticky číre, resp. môžu byť I tónované a ponúkajú ochranu pre budovy, pričom si zachovajú svoj pôvodný vzhľad.
IR blok redukuje riziko, že rečová komunikácia bude cez okná zaznamenaná pomocou laserových mikrofónov. Laserové mikrofóny, ktoré pracujú v infračervenom spektre, môu byť použité na odpočúvanie rozhovorov na vzdialenosti stoviek metrov od cieľa. PROFILON® AntiSpy Shielding a OPALFILM® AntiSpy Shielding ponúka navyše aj ochranu proti úlomkom skla, napr. pri explóziách.

PROFILON® a OPAFILM® AntiSpy Shielding technické dáta

TypAS100AS250Poznámka
RF33 dB46 dBOchrana RF + prístrojov a personál
IR<3%<4%Odrazenie solárnej energie a ochrana pred laserovými mikrofónmi
UV STOP<1%<1%Zabránenie vyblednutia textílie a UV ochrana pre personál
VLT70%53%Nereflexná a číra
IR 940nm<3% - <1%
RF 30 MHz - 6+GHz>33 - >46 db
UV 320 - 380 nm<1%
VLT 400 - 780nm50% - 60%
Hrúbka25μm - 250μm