Spoločnosť Avery Dennison Dodávateľ mien a čísel pre Premier League

Premier League podpísala nového oficiálneho dodávateľa mien, čísel a odznakov na rukávoch.

Od budúcej sezóny budú všetky oficiálne mená, čísla a odznaky na rukávoch tlačené a vyrábané svetovým výrobcom športového brandingu a štítkovania  Avery Dennison.

Dohoda kladie dôraz na technológiu a udržateľnosť a umožní Avery Dennison využívať technológiu tlače a robotiky na zvýšenie efektivity a udržateľnosti znížením odpadu, použitím atramentov na vodnej báze a vytvorením „uzavretej slučky“, v ktorej sa zbierajú plasty používané pri aplikácii produktu a znovu recyklujú.

Každý rok sa v špecializovanom nízkouhlíkovom závode v západnom Nórsku vyrobí viac ako 15 miliónov mien, čísel a odznakov na rukávoch pre Premier League. Táto továreň používa presné laserové rezy na zníženie odpadu predtým, ako sú produkty zabalené jedinečnými automatizovanými systémami a odoslané do klubových obchodov a iných maloobchodníkov.

Produkty budú tiež vybavené inteligentnou digitálnou technológiou, ktorá umožní fanúšikom naskenovať číslo na dresoch pomocou mobilných telefónov a získať tak zážitok z Premier League na mieru.

Rishi Pardal, viceprezident a generálny riaditeľ Apparel Solutions v Avery Dennison, vysvetlil: „Partnerstvo s Premier League prirodzene rozširuje našu pozíciu popredného dodávateľa značkových a dekoratívnych ozdôb pre maloobchodné značky, ligy a kluby na trhu Team Sport.

Premier League má silné a neustále rastúce globálne zastúpenie a sme nadšení, že máme príležitosť podporiť ich globálny rast.

Rishi Pardal, Viceprezident a generálny riaditeľ Apparel Solutions v Avery Dennison

„Avery Dennison je jednoznačne spoločnosť so záznamom v inováciách. Boli sme ohromení ich plánmi vo Veľkej Británii aj vo svete a tešíme sa na spoluprácu s nimi od budúcej sezóny.“

Richard Masters, výkonný riaditeľ Premier League

Avery Dennison nedávno oznámila globálnu dodávateľskú zmluvu s FC Barcelona a už dodáva niekoľkým špičkovým klubom v La Lige a 90 % klubov Premier League. Okrem toho 80 % tímov na nedávnom svetovom šampionáte v Rusku v lete tohto roku predstavovalo produkty spoločnosti. Produkty Avery Dennison zahŕňajú mená hráčov, čísla, erby, tkané štítky, ochranu značky a špeciálne ozdobné prvky, čím sa etabloval ako popredný poskytovateľ v profesionálnych športových ligách, tímoch, kluboch a federáciách.


Michael Colarossi, viceprezident pre inovácie, riadenie produktových radov a udržateľnosť v Avery Dennison, povedal: „Udržateľnosť je súčasťou našej DNA v Avery Dennison. Naše centrum excelentnosti v Nórsku je 100% bez skládok a takmer výlučne je poháňané hydroelektrickou energiou.“

Naša technológia štítkov na prenos tepla už nejaký čas vedie v tomto odvetví. Partnerstvo Premier League poskytuje príležitosť priniesť najnovšiu výrobnú a produktovú technológiu do neuveriteľne známej ligy a zabezpečiť fanúšikom ten najlepší možný zážitok.

Michael Colarossi, Viceprezident pre inovácie, riadenie produktových línií a udržateľnosť v Avery Dennison

Nikita Jayasuriya, globálny riaditeľ a vedúci tímového športu v Avery Dennison, povedal: „Premier League zdieľa náš záväzok k udržateľnosti a spoločne pracujeme na boji proti jednorazovým plastom v celom dodávateľskom reťazci.“

Spoločnosť Avery Dennison predstavila svoju jedinečnú technológiu RFID, ktorá pomáha sledovať produkty od miesta výroby až po maloobchodné predajne, pomáha maloobchodníkom a klubom pri riadení ich skladových zásob so zvýšenou rýchlosťou a efektivitou, čím predchádza stavom vypredania zásob, čím pomáha zvyšovať predaj.

Oficiálne produkty Premier League budú objednávať cez sport.averydennison.com distribútori a predajcovia, ktorí budú predávať v obchodoch po celom svete, aby si ich fanúšikovia mohli kúpiť.

Premier League je jednou z najväčších športových súťaží na planéte. Bude neuveriteľne vzrušujúce a pokorné vidieť naše produkty zobrazené na zadnej strane tričiek hviezd Premier League na ihrisku každý týždeň.

Nikita Jayasuriya, Globálny riaditeľ a vedúci tímového športu v Avery Dennison

Spoločnosť Avery Dennison podpísala globálnu zmluvu s F.C. Barcelona ® na dodávku mien, čísel a logo unicef na tímové dresy.

Globálne partnerstvo s F.C. Barcelona znamená, že Avery Dennison ešte viac zvýši úsilie o udržateľnosť. V priebehu nasledujúcich štyroch rokov vyrobia pre klub desiatky miliónov mien a čísel a nové produkty už teraz produkujú o 47 % menej polyesterového odpadu v F.C. Výrobný proces v Barcelone a prevzatie vlastníctva procesu recyklácie dávkovaním väčšieho množstva položiek na prepravcu a menej prepravy zákazníkovi.