Tekuté protislnečné fólie

Určené na sklené a plastové strechy, zimné záhrady, svetlíky budov a výrobné haly. V pracovných a súkromných priestoroch dochádza v dôsledku veľkých svetelných rozdielov k rýchlej únave očí, čím sa znižuje koncentrácia človeka a klesá pracovný výkon. V tomto sú tekuté fólie perfektným riešením, lámu dopadajúce svetlo. Zabraňujú oslepovaniu, svetlo je lepšie a rovnomernejšie rozdelené. Stúpa produktivita, sústredenosť a pracovný a súkromný priestor sa stáva optimálnym.

Poter-nástrek protislnečnej tekutej fólie je vhodný na sanovanie, resp. renovovanie starých, zvetralých plastových svetlíkov, kupol, striech a plastových elementov. Poterom-nástrekom tekutej protislnečnej fólie sú plochy dlhodobo odolné proti zvetrávaniu a prakticky renovované.

Tekuté protislnečné fólie sú bielym matným systémom (ako mliečne sklo). Vykazujú tri účinky : ochranu proti horúčave, ochranu proti oslepovaniu a chránia intímnu sféru svojou obojstrannou nepriehľadnosťou. Výborná priľnavosť na skle a plastoch, absolútna odolnosť počasiu a dlhoročné účinky sú zárukou kvality. Výsledkom je lepšia klíma v priestoroch, príjemné pracovné prostredie a zásadne redukované náklady na energiu.

Výťažnosť : 1 liter na 3,75 -4 m2.

RISO "AQUA SHED"
GLASO "AQUA ROLL"

Tekuté fólie redukujú 70% tepla zo slnka

Tekuté protislnečné fólie redukujú až 70 % horúčavy zo slnečného žiarenia, vznik skleníkového efektu a neúmerne vysokú teplotu v interiéri, prepúšťajú svetlo cez sklené a plastové plochy striech a svetlíkov do pracovných a súkromných priestorov. Výsledkom je výrazne lepšia vnútorná klíma, príjemné pracovné a súkromné prostredie a úspora energetických nákladov.

Tekuté fólie redukujú 93% UV žiarenia

Tekuté protislnečné fólie redukujú až 93 % škodlivého UV žiarenia, ktoré ničí materiály, spôsobuje vyblednutie predmetov, vyslepovanie obrazoviek TV.

Technické údaje

 

 • Priľnavosť na báze akrylátovej živice / polyuretánovej živice
 • Rozpúšťadlo voda
 • Farba biela (možnosť špeciálnym pigmentom dosiahnuť iné farby za príplatok)
 • Aplikácia externá
 • Odolnosť počasiu výnimočne veľká
 • UV redukcia 93%
 • Priepustnosť svetla cca 67%
 • Redukcia slnečného žiarenia do 70% (prímesou farby zníženie na 50% – 60%)
 • Bod horenia : nehorľavé
 • Toxicita : netoxické

   

  Glaso – „Aqua Roll“ a Riso – „Aqua Shed“ je doporučovaná uznávanými výrobcami plastických materiálov na plexisklo, makrolon, lexan a pod. Je nimi odskúšaná a bolo zistené že nespôsobuje žiadne trhliny napätím materiálu.

 

 

Spôsob spracovania a aplikácie

1. Aplikácia hlavne z exteriéru. Vhodné aplikovať pomocou maliarskych valcov.
2. Na umelé materiály je možná aplikácia bez inej základnej vrstvy.
3. Veľmi podstatné je očistenie plochy pred aplikáciou.

            a) očistenie od hrubej špiny vodou a čistiacim prostriedkom
            b) polyester je možné očistiť prostriedkami obsahujúcimi rozpúšťadlá – odmastenie zbytkov napr. silikonu a mastnoty
            c) po absolútnom vysušení sa započne samotná aplikácia. Za účelom kvalitnej priľnavosti má byť nanesená vrstva cca 30-40 mikrón (cca 2-3 nátery)
            d) je podstatné aby sa nanesené vrstvy vysušili 3-6 hodín pred dažďom. Prácu nemožno realizovať pri teplote pod +15°C a ak je možné len do teploty                        +40°C
            e) na mokrom podklade alebo pri hmle sa realizácia z vyššie spomenutých dôvodov neprevádza.

4. Životnosť a priľnavosť na plastových a sklenených strechách je cca 5-8 rokov. Sú známe prípady životnosti až 20 rokov !!!
5. Garancia : výrobca poskytuje záruku na nemennú kvalitu počas 2 rokov.
6. Vzhľad po aplikovaní : hodvábne sa lesknúca (reflektujúca) povrchová vrstva, zabezpečuje najlepší rozptyl svetla a redukciu oslepovania slnečným žiarením.
7. Spotreba materiálu pri nátere je cca 1 kg = 1 liter / 3,75 až 4 m2.
8. Zriedenie vodou. Skladovať v chlade a suchu. Chrániť pred mrazom. Skladovať max. 1 rok.